Výber jazyka

  • Slovak utf-8
  • English
  • German formal - Sie
  • Polish

Meniny dnes oslavuje

Nedeľa, 24 marec 2019

Dnes má meniny
Gabriela
Zajtra má meniny
Marián

Štatistiky

Návštevníkov: 106799

Štatistiky pre www.spis.eu.sk

TOPlist
TOPlist
Symboly obce

Erb, pečať a vlajka tvoria trojicu základných symbolov obce.

V striebornom gotickom štíte na zelenaj rovnej pažiti pod zeleným listnatým stromom a čiernym dole zosilneným kmeňom stojací medveď.

Erb vyjadruje bohatosť lesov v okolí Jakloviec a hojný výskyt medveďov koncom 18. storočia.  Strom je pravdepodobne prevzatý z erbu zemepána – Jekelfalušiovcov. Figúra medveďa v heraldike symbolizuje silu a ochranu pre mláďatá.


Pečať obce je kruhová, bez heraldického šrafovania. V strede poľa ma zvolený symbol ( môže byť aj bez štítu). Kruhopis pečate obsahuje text: OBEC JAKLOVCE.


Vlajka obce je odvodená od sfarbenia erbu. Skladá sa z 6 pozdĺžnych pruhov v poradí zelený, biely, čierny, zelený, biely a čierny. Vlajka ma mať pomer strán 2:3 a na konci dvojitý zástrih siahajúci do tretiny vlajky.

Kombinácia farieb zelená-čierna je tradičným farebným symbolom baníctva, čím sa naznačujú dávne banícke tradície aj v tejto obci. Zelená farba je najvlastnejšou farbou prírody, ale súčasne vyjadruje nádej, radosť, zdravie, slobodu i krásu. Čierna farba – znak zeme – je vyjadrením dôstojnosti, pokory, ale aj smútku. Biela (strieborná) farba je znakom nevinnosti a radosti zo života.


 

Zaujímavé odkazy

Inteligentné webové stránky a redakčný systém pre obce

Slovakia regions

© 2019 Jaklovce
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.